Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerek?

Tarih: 04.01.2024 16:15
Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerek?
Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmek Gereklidir? Gelin, Kolay Sepet farkıyla konuya birlikte göz atalım.

TV Alırken Dikkat Edilecekler

Televizyon artık her evde olmazsa olmaz ürünlerden biridir. Özellikle de teknolojinin gelişmesi ile birlikte televizyon konusunda da oldukça fazla gelişim kaydedilmiştir. Öyle ki son dönem de televizyonlar internete girmekte ve sundukları teknolojiler ile insanları etkilemektedir. Bu noktada en önemli şeylerden biri de televizyon alırken dikkat edilmesi gereken şeylerdir. Çünkü piyasada çok fazla televizyon çeşidi vardır ve en iyisinin hangisi olduğu konusunda da birçok alternatif vardır. Öncelikle bir televizyon alırken ilk yapmanız gereken şey istediklerinizi bilmek ve ona göre seçenekleri görmektir. Eğer teknolojinin son yeniliklerinden faydalanmak istiyorsanız smart televizyonlara göz atmalısınız. Diğer önemli şeyler ise kalite ve çözünürlüktür. Gelin hep birlikte televizyonda çözünürlük neden önemlidir, bunu tartışalım.

 

Ekran Çözünürlüğü Nedir?

Ekran Çözünürlüğü sadece televizyon için değil her teknolojik ürün için çok önemli ve gerekli bir parametredir. Son teknoloji ürünleri sizlere oldukça yüksek çözünürlük sunar. Bunların en iyisi 4K olarak bilinir. Çözünürlüklerin vardığı en son nokta olan 4K yani Ultra HD kalite, ekranda izlediğimiz görüntüleri daha gerçek kılar. Bu yüzden de kullanıcılar yüksek çözünürlüklü ürünleri tercih ederler.
 

Televizyon Çeşitleri

Televizyon Çeşitleri sanılandan daha fazladır. Bunlar LCD, LED, OLED, Smart TV, Ultra HD (4K Çözünürlüklü),Full HD gibi farklı çeşitli isimlerle anılırlar. Buna göre LCD, diğer Led TV ile benzer olup tek farkı LCD TV'lerde arka aydınlatma için floresan ışıkları (CCFL) kullanılmasıdır. Bu noktada LED televizyonlardan da ayrımı kolayca yapabiliriz. Diğer bir çeşit ise OLED TV olmaktadır. OLED TV renk oluşturmak için ışık kaynağı gücünü organik LED’lerden alan çeşide denmektedir. LED ve LCD’den farkı da budur. Smart TV ise internet bağlantısının televizyona entegre edildiği bir teknolojidir. Ultra HD (4K çözünürlüklü) ve Full HD televizyonlar ise çözünürlük konusunda oldukça yüksek olan televizyonlara verilen çeşidin adıdır.
 

Hangi Ekran Boyutu Tercih Edilmeli?

Televizyonların farklı boyutları vardır ve bu ölçüt inç ile adlandırılır. Bu ölçütte televizyon ekranının sol üst köşesinden sağ alt köşesine kadar ölçülen uzunluğun kaç inç olduğu hesaplanır. Bir televizyonun ideal boyutu aslında göreli bir durumdur. İdeal boyut genellikle odanın büyüklüğüne, seyir uzaklığına bağlı olarak değişebilmektedir. Sizler de evinizde televizyonu kullandığınız alana göre bir ideal bir inç değeri belirleyebilirsiniz.
 

Diğer Özellikler

Televizyon ile ilgili birçok yenilik ve özellik mevcuttur. Bunlardan bazıları da "Ambilight teknolojisi, HDR, Android TV gibi özelliklerdir. Buna göre Ambilight teknolojisi, televizyonun arka kısmında yer alan arka zemine ekrandaki renklerin yansıtılması teknolojisidir. Bunun için floresanlardan destek alınmıştır. Diğer bir özellik ise HDR kavramıdır. HDR, çok parlak veya çok karanlık sahnelerde ekranın yansıtılması ve Yüksek Dinamik Aralık anlamlarına gelmektedir. Son olarak ise Android TV, telefonlarla aynı mantıkta çalışan, Play Store erişimi olan televizyonların ismidir. Buna göre Android TV'lerde Netflix, Prime Video, YouTube, Apple TV, Twitch, Spotify gibi uygulamalara erişebilir hatta APK kurulumu da yapabilirsiniz. Sizler de bu gelişmiş özelliklere sahip televizyonlara sahip olmak isterseniz tercihiniz Kolay Sepet olmalıdır. Kolay Sepet en uygun televizyonları ve en son televizyon teknolojilerini size sunar. Sizler de TV seçenekleri arasından evinize ve ihtiyacınıza en uygun olan televizyon çeşidini en uygun fiyata bulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey hemen kolaysepet.com.tr adresine girerek televizyon çeşitlerini görmek ve özelliklere göre bir seçim yapmaktır. Gerisini Kolay Sepet sizin için çözüme kavuşturur.

 

İlgili Ürünler
Yükleniyor...