Yılbaşı Sofrası Nasıl Hazırlanır?

Tarih: 06.01.2024 22:05
Yılbaşı Sofrası Nasıl Hazırlanır?
Evde yılbaşını karşılayacak olanlara birkaç tüyomuz var. Tavsiyelerimizle evinizde yılbaşı ruhunu yakalayabilir gözlere ve damaklara hitap eden renkli sofralara imza atabilirsiniz.

Yılbaşı Masası Nasıl Hazırlanır?

Sevdiklerinizle yılbaşı keyfini yaşamanın hazzı bir başka. Mutlu kahkahalar atmak, sohbet etmek, şarkılar söylemek, oyunlar oynamak, TV şovlarını izlemek ve en önemlisi de capcanlı bir yılbaşı sofrasına oturmak yeni yılı karşılamanın en tatlı detaylarından. Bu yazımızda renkli bir yılbaşı sofrası hazırlamanın püf noktalarını sizler için paylaşıyoruz.

Yeni yıla yakışır bir sofra oluşturmak için önce konseptinizi bir kutlama masası üzerine kurmalısınız. Uzun soluklu bir yemeği ağırlayacak Yılbaşı Masası için görünümün zengin olması oldukça önemli. Yılbaşını hatırlatan detaylara, hediye paketlerine, kardan adam figürlerine, kozalaklara, metalik yansımalı süslere yer vereceğiniz masa dekorasyonunuz için ayrıca bir alışveriş yapmanızı öneriyoruz. Mum ve şamdan dekorları da yılbaşı masanızı daha sofistike hale getirecek ayrıntılardan. Masa örtünüzü ve peçetelerinizi yeni yıl temalı desenlerde ve yılbaşını temsil eden kırmızı renkte seçebilirsiniz. Masa örtünüzü yemek takımlarınızla ve yemek aksesuarlarınızla kontrast yapacak renklerde seçmeniz masanızı daha şık gösterecektir, bunu unutmayın.
 

Yılbaşı Sofrası İçin Fikirler

Yılbaşı Sofrası için en önemli konu yiyeceklerin az porsiyonlu ve çok çeşitli olması gerektiği. Bu şekilde hem renkli bir sofra hazırlayabilir hem de yemeği fazla kaçırmayı önleyebilirsiniz. Kalabalık bir davet sofrası olacaksa kişilerin hareket alanını kısıtlayacak bir sofra düzeni yaratmadığınıza emin olun. Masanızın yanına konumlandırdığınız ve güzel bir masa örtüsüyle süslediğiniz zigon sehpanız, servis masası görevi görerek sıkışıklığın önüne geçmenize yardımcı olacaktır.
 

Yılbaşı Sofrası Menüsü

Her yılbaşı yemeğinde olması gereken aperitifler, salatalar, mezeler ve zeytinyağlı açılış yemekleri, konuklarınızın yetişebileceği şekilde yerleştirilmelidir. Bunları birbiriyle uyumlu takım servis tabakları içerisinde sergileyebilirsiniz. Atıştırmalık yiyeceklerin birbirleriyle olan uzaklığına dikkat edin ki masada göz yormayacak bir dekorasyon oluşturabilesiniz. Açılış yemekleri için kuru dolma, pilaki, paçanga böreği ya da zeytinyağlı sebze yemeklerini tercih edin. Mezeler için ise önünüzde zaten upuzun bir liste var. Sizi zorlamayacak soğuk ya da sıcak mezeleri hazırlayabilir dilerseniz hazır meze marketlerinden değişik mezeler satın alabilirsiniz.

Unutmayın her Yılbaşı Menüsü özel bir ana yemeği hak eder. Bu yemek fırınlanmış ve nar gibi kızarmış bir hindi olabilir. Bu özel yemek için kırmızı eti ya da tavuk etini de tercih edebilirsiniz. Ancak yapmayı tercih ettiğiniz yemeğin yılbaşı için özel seçilmesi, yapımının biraz meşakkatli olması ve her zaman yapılabilir bir yemek olmaması bizce çok önemli, siz ne dersiniz? Yılbaşı yemeklerinize hayat veren pişirme araçları için Kolay Sepet’i hemen ziyaret edebilirsiniz. Küçük Ev Aletleri, Mutfak Şefi, Döküm Tava gibi mutfak araçlarını ve mini/midi fırın, set üstü ocak gibi beyaz eşya ihtiyaçlarınızı en uygun fiyatlarla yılbaşı gelmeden bu Kolaysepet.com.tr temin edebilirsiniz.
İlgili Ürünler
Yükleniyor...